ଆଜି ସଂକ୍ଷେପରେ…(୧୫/୧୦)


୧-ପଞ୍ଜାବ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଐତିହାସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ରାଜ୍ୟରେ ୩୩ ଭାଗ ସରକାରୀ ଚାକିରୀରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷଣ ମିଳିଲା ।

୨-ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଗୌରବ : ବୌଦ୍ଧର ଝିଅ ଅନିଶା ମେହେର ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ମିଆଁମାରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ‘ଲିଟିଲ୍ ମିସ୍‌’ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାରତକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ ।

୩-ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା : କଲୋନୀ ଭିତରେ ଚାଲିଲା ନୌକା ।

୪-ବରମୁଣ୍ଡା ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା : ୪ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ,କ୍ୟାବିନ୍‌ କାଟି ଚାଳକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ।

୫-ସଟ୍ ସର୍କିଟ୍ ଯୋଗୁଁ ଜଳିଗଲା କାର୍‌, ଜୀବନ୍ତ ଜଳିଗଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଏନ୍‌ସିପି ସାଂସଦ ।

୬-ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ୫୭୧୮ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ; ଓଡ଼ିଶା ସହ ୬ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ, ବିଶ୍ୱବ୍ୟାଙ୍କ ଦେବ ୩୭୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା ।

୭-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପିଏମ୍ କେଆରସ ଫଣ୍ଡକୁ ନେଇ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦେଶର ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ବାରଣ କଲେ ।

୮-କୋରାପୁଟରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଉଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ୫,୬୬,୯୮୧ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ।

୯-ସାମନାକୁ ଆସିଲା କଟକ ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର କଳା କାହାଣୀ । ୨୨ ଦିନ ଧରି ଗୋଟିଏ ଘରେ ବନ୍ଦ କରି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲେ ୨ ଯୁବକ । ପୀଡିତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ, ଜଣେ ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସ । ସେପଟେ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ତେଜିଲା ରାଜନୀତି ।

୧୦-ପୁଣି ଫେରିବ ଟେଲିଫୋନ, ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଓ ସରକାରୀ ଅଫିସରେ ବିଏସଏନଏଲ ଓ ଏମଟିଏନଏଲ ସଂଯୋଗ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର।

୧୧-ଲା-ନିନା ଦୁର୍ବଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅସହ୍ୟ ଜାଡ଼: ଭରଚ୍ୟୁଆଲ କର୍ମଶାଳାରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ପାଣିପାଗ ମହାନିର୍ଦେଶକ।

୧୨-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସମୀକ୍ଷା : ପାର୍ବଣ ଓ ଶୀତ ଋତୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଧିକ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅର୍ଥନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଜୋରଦାର କର, ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୌଣସି ବାଧାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ ।

୧୩-ଭୁବନେଶ୍ୱର-ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ, ୫ଶହ କୁକୁରକୁ ରିସେପସନ୍‌ ଭୋଜି ଦେଲେ ଦମ୍ପତ୍ତି।

୧୪-କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଏବଂ ଲଦାଖ ପାଇଁ ଦୀନଦୟାଲ ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ଯୋଜନା-ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜୀବନ ଜୀବିକା ମିଶନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜକୁ କ୍ୟାବିନେଟ ମଞ୍ଜୁରି।

୧୫-ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟ ଗବେଷକ ଚିହ୍ନଟ କଲେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ‘ଆଣ୍ଟିବଡି’।

୧୬. ଭୁବନେଶ୍ୱର ସିଇଟି ଇଜିନିୟରିଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ ସଫଳତା । ବାର୍ଷିକ ୪୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ୟାକେଜରେ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଲେ ମୁସକାନ୍, ହରକିଶନଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୩୦ ଲକ୍ଷର ପ୍ୟାକେଜ ।
୧୭. ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେ ସମେତ ୨୦୦ ଜଣ ଲାଇସେନ୍ସ ବନ୍ଧୁକଧାରୀଙ୍କ ଫାଇଲ୍ ଗାଏବ୍ । ଅଫିସ୍ କିରାଣୀ ନାମରେ ଏଫଆଇଆର୍ ହେଲା ରୁଜୁ ।
୧୮. ଅମାନିଆଙ୍କୁ ନେଇ ବଢିଲା ଚିନ୍ତା, ୨୬ରୁ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ Covid ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୪୫%, ସତର୍କ କଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରାଳୟ।
୧୯. ଗୁରୁବାର Covid ପୂର୍ବ ସମୟକୁ ଫେରିବ ଦେଶ, ଖୋଲିବ ସିନେମା ହଲ୍ ସମେତ ବନ୍ଦପଡିଥିବା ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟ।
୨୦. ଆଇପିଏଲ୍‌-୧୩: ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୧୩ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ।
୨୧.ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ନେତା ମୁଲାୟାମ ସିଂ ଯାଦବ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ।

Advertisement

WANTED : Female Tele Caller(Freelance) : Qualification-Graduation. The candidates must be well conversant in Odia and Hindi language. Their voice must be sweet and audible. Interested Candidates may send their bio-data along with the contact details to : info@matrimonyind.com

Spread the love
ଆଜି ସଂକ୍ଷେପରେ…(୧୫/୧୦)