କରୋନା ଭୟ ଯୋଗୁଁ ମହୁଲ ଗଛ ତଳେ ଶ୍ରମିକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ଆଶ୍ରୟ। ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଦାବୀ।


କରୋନା ଭୟ ଯୋଗୁୁଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିପରି ଭୟ ରହିଛି ତାହାର ଏକ ନମୁନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ପାଇକମାଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଛୋଦାଦର ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତର ମହାରାଣି ମେରିପୁର ଗାଁରେ । ଏହି ଗାଁରେ ଗତ ତିନି ବର୍ଷ ହେବ ଛତିଶଗଡ଼ର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆସି ରହୁଛନ୍ତି । ସେ ଘର ତିଆରି କାମରେ ଦରକାର ହେଉଥିବା ଏକ ମିକ୍ସଚର ମେସିନ ଭଡ଼ାରେ ଦେଇଥାନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ ସମୟରେ ଘର ତିଆରି କାମ ବନ୍ଦ ହୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ ସେ ଛତିଶଗଡ଼କୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ଓ ଚଳିତ ମାସ ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ପୁଣି ମୋଟର ସାଇକେଲରେ ଛତିଶଗଡ଼ରୁ ଫେରିଥିଲେ । ସେହିଦିନ ମହାରାଣୀପୁର ଗାଁର ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରମିକ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଡମ୍ବରୁଧର ସାହୁଙ୍କ ସହ ମେସିନ ନେଇ ଫ୍ରେଜରପୁରକୁ ଏକ ଘର ତିଆରି କାମରେ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ସେଠାରୁ ଫେରିବା ପରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ମିଶିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଉକ୍ତ ଶ୍ରମିକ ବାପପୁଅ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଗାଁରେ ଆଉ ପଶି ଦେଇ ନଥିଲେ । ଫଳରେ ସେମାନେ ଅନୋନ୍ୟପାୟ ହୋଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ । କିନ୍ତୁ ଥାନାବାବୁ ଏକଥା ସରପଂଚ ବୁଝିବେ କହି ସରପଂଚଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଇଦେଲେ । ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶି ଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ ବୋଲି ସରପଂଚ କହି ସେମାନଙ୍କୁ କେଛୋଦାଦର ଅସ୍ଥାୟୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ନିକଟରେ ଏକ ମହୁଲ ଗଛ ତଳେ ଆଜିକୁ ପ୍ରାୟ ୫ ଦିନରୁ ଅଧିକ ହେଲାଣି ରହୁଛନ୍ତି । ପଂଚାୟତ ତରଫରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଘରେ ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏକୁଟିଆ ରହୁଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବୀ ହୋଇଛି ।(ରିପୋର୍ଟ-ଗୋପବନ୍ଧୁ ସିକା)

Advertisement

WANTED : Female Tele Caller(Freelance) : Qualification-Graduation. The candidates must be well conversant in Odia and Hindi language. Their voice must be sweet and audible. Interested Candidates may send their bio-data along with the contact details to : info@matrimonyind.com

Spread the love
କରୋନା ଭୟ ଯୋଗୁଁ ମହୁଲ ଗଛ ତଳେ ଶ୍ରମିକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ଆଶ୍ରୟ। ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଦାବୀ।